Univerzitet Educons učestvovao na konferenciji o električnim automobilima Revolution Energetic Summit (RES) u Beogradu

19. 02. 2024.
Profesor Univerziteta Educons dr Branislav Radnović i Simonida Vuadinović   bili su panelisti na prvoj konferenciji o električnim automobilima u našoj zemlji-Revolution Energetic Summit (RES), održanoj u subotu 17.02.2024. u  u hotelu “Radisson Collection“ u Beogradu.
Najveći izazovi u razvoju elektromobilnosti u Srbiji su nedovoljna infrastruktura, nedostatak elektro punjača, kao i nedovoljno znanje i informisanost koji stvaraju strah građana od novih tehnologija, zaključeno je korz panele ove konferencije.
Uz podistcaje državave, koja subvencioniše kupovini nova električnih vozila, i rastući trend tražnje za ovom vrstom vozila,ali i kroz ovakve događaje doprinećemo ne samo ostvarenju ciljeva održivog razvoja već i velikim finansijskim uštedama korisnika ovih vozila,tako  i zaštite životne sredine.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *