Učešće Univerziteta Educons na V konferenciji ministara obrazovanja Centralne i Istočne Evrope i Kine i na Konzorcijumu institucija visokog obrazovanja

26. 09. 2017.

Protekle nedelje, 21. i 22. septembra 2017., u Novom Sadu održana je Peta konferencija ministara obrazovanja zemalja Centralne i Istočne Evrope i Kine i Četvrti sastanak Konzorcijuma institucija visokog obrazovanja, na kojima je, kao jedna od članica Konzorcijuma, učestvovao i naš Univerzitet. Ova  dva događaja na najvišem nivou, bila su posvećena saradnji i inicijativama u objedinjavanju resursa i internacionalizaciji studijskih programa, u cilju podsticanja inovativnosti i ostvarivanja vrhunskih rezultata u obrazovanju.

Predstavnici naše institucije bili su rektor, prof. dr Aleksandar Andrejević i Doc. dr Andrea Andrejević Panić, direktor razvojno- transformacionih procesa Univerziteta.

Oba događaja održana su uz podršku i Vlade Republike Srbije, i  Vlade AP Vojvodine.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn