Učešće predstavnika Educonsa na međunarodnoj nedelji za zaspolene Univerziteta Primorska u Kopru, Slovenija

25. 03. 2024.

Koordinator Erazmus programa Educons Univerziteta, Jovana Kisin, je u periodu od 04/03/2024 do 08/03/2024 učestvovala na međunarodnoj nedelji za zaposlene koji je organizovao Univerzitet Primorska u Kopru, Slovenija. Tema ovogodišnjeg događaja je bila razvoj servisa i različitih vrsta podrške za inostrane dolazne studente i osoblje. Događaj je okupio veliki broj relevantnih učesnika, od predstavnika Ministarstva za visoko obrazovanje, nauku i inovacije Slovenije i nacionalne Erazmus agencije u Sloveniji, do profesora, članova uprave, zaposlenih u kancelarijama za međunarodnu saradnju fakulteta, drugih stručnih službi i studenata Univerziteta Primorska, do preko 30 predstavnika univerziteta širom Evrope. Pored brojnih predavanja i radionica, kao deo programa organizovan je i okrugli sto na temu omogućavanja migracije međunarodnog osoblja u EU i unapređenje usluga dobrodošlice za međunarodno osoblje u visokoškolskom obrazovanju. Predstavnici univerziteta su predstavili svoje prakse koje sprovode kada je u pitanju međunarodna dolazna mobilnost studenata i osoblja. Ovaj događaj je bio izuzetna prilika da se usvoje i podele znanja i iskustva koje sprovode evropski univerziteti u domenu internacionalizacije, kao i za uspostavljanje saradnje i širenja mreže međunarodnih partnera.

Finansirano sredstvima Evropske unije. Izražena stanovišta predstavljaju isključivo stanovišta autora i ne odražavaju nužno stavove Evropske unije ili Evropske izvršne agencije za obrazovanje i kulturu (EACEA). Ni pod kojim uslovima se Evropska unija ni davalac namenskih bespovratnih sredstava ne mogu smatrati odgovornima za njihovu sadržinu.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *