Svetski dan knjige obeležen na Učiteljskom fakultetu

27. 04. 2018.

U utorak, 24. aprila 2018. godine, studenti Učiteljskog fakulteta su zajedno sa profesorima posetili Dečje selo „Dr Milorad Pavlović“ u Sremskoj Kamenici.

Naime, studenti su na simboličan način obeležili Svetski dan knjige (koji se proslavlja 23.aprila) družeći se i poklonivši knjige svetskih i domaćih autora štićenicima ove ustanove. Studenti su imali priliku da obiđu Dečje selo i da se upoznaju sa načinom na koji funkcioniše ova ustanova. Pored toga, naši studenti su, u saradnji sa vaspitačima Dečjeg sela, imali priliku da organizuju radionicu za jednu grupu dece.

Cilj ove posete je da se studentima Učiteljskog fakulteta omogući da sagledaju jedan od aspekata svog budućeg poziva, ali i da se nastavi saradnja dve institucije.