SASTANAK SAVETA DIREKTORA UNIVERZITETA EDUCONS ODRŽAN U NOVOM UNIVERZITETSKO-EDUKATIVNOM CENTRU VRDNIK

25. 06. 2022.

U edukativno-poslovnom centru, u Vrdniku, 20.,21., i 22. juna 2022. godine održani su Saveti direktora Univerziteta Educons za 3 fakulteta: Fakultet poslovne ekonomije, Fakultet ekološke poljoprivrede i Fakultet zaštite životne sredine. Univerzitet Educons je osnivač Saveta direktora za integrisane studijske programe ili fakultete u okviru univerziteta. Mogućnosti koje proizilaze su inovacije nastavno-naučnog procesa pre svega u smislu unapređenja studijskih programa, akademskog osoblja i stipendiranja studenata. Takođe, studentima se pruža mogućnost direktne mogućnosti za zaposlenje kroz osvojenu stipendiju i stručnu praksu, koju studenti, obavljaju u tim kompanijama.

Saveti Direktora, pružaju direktnu podršku univerzitetskom institucionalnom menadžmentu i predstavljaju vaćnu kariku za umrežavanje tržišta rada i akademskog okruženja. Saveti direktora postaju integrativni deo univerzitskih organizacionih i transformacionih procesa ali su oni kreatori akademske atmosfere na univerzitetu kroz zalaganje za formiranje univerzitetskih fondova za: 1) finansiranje i stipendije za studente, 2) razvoj i unapređenje nastavnog osoblja i 3) istraživanja i razvoj nauke. Zajedno sa kompanijama liderima u svojim oblastima, Educons Univerzitet je posvećen projektima koji promovišu transfer i razmenu znanja i veština i stvaraju dugoročna partnerstva i mogućnosti za zapošljavanje. Inspirišemo inovacije, preduzetništvo i kreativnost kroz razvoj novih pristupa u nastavi i učenju.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *