POZIV STUDENTIMA UNIVERZITETA EDUCONS ZA UČEŠĆE NA RADIONICI ”DESTIGMATIZUJ LOKALNO”

24. 05. 2021.
DESTIGMATIZUJ LOKALNO se održava po prvi put ove godine na Fakultetu za medije i komunikacije. Tokom tri dana projekta, učesnici će imati prilike da na edukativnim radionicama steknu znanja, ali i izraze svoje mišljenje o temama koje se u našem društvu ponekad smatraju za tabu. Izbor teme ima za cilj predupređivanje društvene osude i podsticanje kako na razumevanje okoline, tako i na rad na sebi.

Naš cilj je da iskorenimo društvenu osudu, podstaknemo razumevanje i empatiju prema okolini i istovremeno predstavimo značaj rada na sebi i razumevanja sopstvenih stanja i akcija.

Stoga, pripremili smo tri radionice:

1. DISKONEKCIJA – cilj radionice je spoznaja uticaja medija na socijalizaciju i formiranje identiteta, sa osvrtom na naučne teorije o medijima;

2. DETOKSIKACIJA – kroz ovu radionicu učesnici će se upoznati sa odlikama nezdravih interpersinalnih odnosa, kao i sa načinima na koje je moguće prepoznati ih, preokrenuti ili izaći iz njih;

3. DESTIGMATIZACIJA – ideja ove radionice jeste osvešćivanje mladih o temu mentalnih oboljenja, njihovoj važnosti, kao i načinima pružanja pomoći, uz osvrt na sve češći fenomen samodijagnostifikovanja

Osim edukativnog dela, projekat će obogatiti i zabavne manifestacije poput kulturnog vašara i krstarenja, kao i ceremonija otvaranja i zatvaranja.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *