Počeo V ciklus Specijalističkog Programa “Upravljanje regionalnim razvojem kroz EU fondove”

29. 10. 2018.

Fond „Evropski poslovi“ APV u saradnji sa Univerzitetom Educons iz Sremske Kamenice sprovodi V ciklus Programa „Upravljanje regionalnim razvojem kroz EU fondove“.

Obzirom da se svake godine značajna EU sredstva odobravaju za sprovođenje projekata na nacionalnom, regionalnom i lokalnom nivou širom Evropske unije i država koje se nalaze u pretpristupnom procesu, cilj Programa je upoznavanje sa politikama Evropske unije i priprema polaznika za kreiranje i implementaciju evropskih projekata što je podržano velikim brojem predmeta i intenzvnom razmenom znanja sa predavačima, kao interakcijom između polaznika tokom realizacije zajedničkih radnih zadataka. Program pruža detaljne informacije o širokom spektru raspoloživih EU fondova i programa kojima se finansiraju projekti u različitim oblastima (zaštita životne sredine, privreda, obrazovanje, kultura i dr.), pripemi uspešnih projekata, upravljanju odobrenim projektima i kontroli trošenja EU sredstava.

U Amfiteatru 3 na Univerzitetu Educons 26.10.2018.godine otvoren je i započet peti ciklus predavanja. Prezentaciju su održale Dejana Dobrić, ispred Fonda “Evropski poslovi” APV i Vladica Vojinović ispred Educons-a, a prof.dr Dragan Golubović je održao prvo predavanje.