Otvoren konkurs za razmenu studenata

08. 05. 2018.

Poštovani studenti,

Obaveštavamo Vas da je otvoren konkurs za stipendiranu razmenu studenata za školsku 2018/19 godinu (zimski semestar). Konkurs je otvoren za studijski boravak na Univerzitetu “St. Kliment Ohridski” u Sofiji, u Bugarskoj. U skladu sa ugovorom o mobilnosti sa Univerzitetom “St. Kliment Ohridski”, za razmenu se mogu prijaviti studenti osnovnih studija Fakulteta poslovne ekonomije Univerziteta Educons.

KAKO SE PRIJAVITI?

Sve potrebne informacije o Univerzitetu “St. Kliment Ohridski”, konkursu, potrebnoj dokumentaciji i načinu prijave, zainteresovani studenti mogu naći na: https://erasmus.uni-sofia.bg/site/income/about-the-university/academic-calendar/.

ROK ZA PRIJAVU?

31.05. 2018.

TRAJANjE MOBILNOSTI?

Jedan semestar (5 meseci)-zimski semestar školske 2018/19 godine.

VISINA STIPENDIJE?

Studenti-750 evra/mesečno plus putni troškovi. Troškove smeštaja, izdavanja vize i obaveznog zdravstvenog osiguranja plaćaju se od odobrene stipendije.

Pozivamo studente da se prijave za mobilnost i iskoriste mogućnosti koje su im na raspolaganju kroz Erasmus+program.

Sve dodatne informacije o ovogodišnjim mogućnostima za razmenu studenta, aktuelnom konkursu, potrebnoj dokumentaciji i načinu prijave, zainteresovani studenti mogu dobiti od saradnika za Erasmus+program:

Danke Radić: danka.radic81@gmail.com

Simonide Vukadinović: simonida.vukadinovic@educons.edu.rs