Novogodišnja humanitarna akcija Učiteljskog fakulteta Univerziteta Educons namenjena deci Dečijeg sela „Dr Milorad Pavlović“ u Sremskoj Kamenici

27. 12. 2017.

Uoči novogodišnjih praznika, deo studenata Učiteljskog fakulteta Univerziteta Educons iz Sremske Kamenice, u saradnji sa mentorskom školom „Dositej Obradović“ iz Iriga i privatnom školom stranih jezika „Oxford TLC“ iz Sremske Mitrovice, inicirali su akciju prikupljanja novogodišnjih paketića za decu Dečijeg sela „Dr Milorad Pavlović“ u Sremskoj Kamenici.

Zajendo sa studentima Učiteljskog fakulteta akciju su organizovali i zaposleni Fakulteta pod vođstvom prof. dr Vlaste Lipovac i saradnice, dr Sanje Nikolić.

Ideja o novogodišnjoj akciji darivanja usledila je nakon nedavnog potpisivnja Sporazuma o saradnji Učiteljskog fakulteta Univerziteta Educons i Dečijeg sela „Dr Milorad Pavlović“.

Uz veliku zahvalnost na ukazanom poverenju, studenti Učiteljskog fakulteta pokazali su iskrenu želju da deci koja borave u Dečijem selu ulepšaju novogodišnje praznike i  pruže iskrenu podršku, toplinu i ljubav.

Tokom novogodišnjeg druženja, koje je upriličeno 27. decembra povodom dodele paketića, u Dečijem selu „Dr Milorad Pavlović“, vaspitači ove ustanove izrazili su zadovoljstvo ostavarenom saradnjom i Univerzitetu Educons uručili zahvalnicu za plemenitost i humanost. Zahvalnicu je ispred Učiteljskog fakulteta Univerziteta Educons, primila prof. dr Vlasta Lipovac.