Nastavak kreativne radionice „DANAS CRTAMO MURAL“

15. 12. 2016.

Na Akademiji klasičnog slikarstva Univerziteta Educons su i ove nedelje nastavljene aktivnosti likovne radionice na temu „DANAS CRTAMO MURAL“ koju Akademija realizuje u saradnji sa decom iz Dečijeg sela dr Milorad Pavlović iz Sremske Kamenice i pod pokroviteljstvom Color Press Grupe.

U ovoj, drugoj fazi izrade murala, koja podrazumeva pripremu podloge za neposrednu izradu slike, učestvovalo je petoro dece: Dijana Redžepović (12 godina), Jovana Redžepvić (10 godina), Dijana Vučićević (15 godina), Ružica Ćuran (15 godina) i Leontina Marković (8 godina). Njima su podršku davali studenti treće godine Akademije, koji slikaju mural u okviru nastavnog programa. Posmatrajući studente u pripremi podloge za planirani mural, mladi talenti su kombinovanjem različitih crtačkih materijala, neverovatnom lakoćom crtali različite životne motive, po slobodnom izboru. Na taj način, dečiji svet mašte je putem linija i boja pretočen u teme razdraganog pojavnog sveta.

Decu koja su učestvovala je dodatno inspirisao predlog da se crteži nastali na radionici pretvore u dizajn njihovih majica a svi koji su prisustvovali u ateljeima Akademije su ovim stvaralačkim procesom bili dodatno ispunjeni novom kreativnom energijom. Takva razmena misli, ideja i predloga učinila je atmosferu izuzetno interaktivnom. Radionicu su vodili profesorica monumentalnog slikarstva, docent Jelena Sekulić-Voljanek, docent Ivan Canjar, saradnik u nastavi Dragana Malešević, kao i studenti Jelka Jakovljev, Nevenka Blagojević, Zita Đere, Teodora Uzur i Maša Subotin.

Naredna radionica će, prema planiranom programu biti održana na Akademiji klasičnog slikarstva u sredu, 21.decembra sa početkom u 15.00h a finalna prezentacija murala koji će nastati kao rezultat ovih susreta, će se održati 28. decembra u Dečijem selu u Sremskoj Kamenici.