Fakultet ekološke poljoprivrede u poseti predškolcima vrtića ”Plavi čuperak”

17. 10. 2019.
Naš kolega doc. dr Slađan Rašić je u izuzetno interaktivnom i prepunom pitanja okruženju predškolske grupe vrtića Plavi čuperak predstavio zadivljujuću Priču o pčelama.
Priča o pčelama je deo projekta o insektima, koji predškolska grupa sprovodi u okviru novog programa predškolske ustanove Radosno detinjstvo pod nazivom “Godine uzleta” – novog modela projektnog obrazovanja i projektne nastave.

Doc. dr Slađan Rašić, ispred Fakulteta ekološke poljoprivrede Univerziteta Educons, je učinio izuzetni gest prema najmlađim članovima našeg društva, prenoseći svim radoznalim mališanima vredno znanje o svim vrstama pčelama, pčelinjim društvima i svim zanimljivostima iz pčelinjeg života. Odgovarajući na pitanja – kako se pravi med, koliko pčele imaju očiju, koje boje pčele razlikuju, kako pčele prave košnicu i brojna druga pitanja – čitava grupa je naučila mnogo i dobila vredno znanje od našeg kolege doc. dr Slađana Rašića, Predsednika Srpskog društva za testiranje i ocenivanje meda, vrsnog stručnjaka iz oblasti: Selekcije i odgajivanja medonosne pčele, Tehnologija i kvalitet pčelinjih proizvoda, Apitehnika, Apiterapija, Bolesti medonosne pčele, Ishrana i fiziologija medonosne pčele, Medonosno bilje i pčelinja paša.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neopkhodna polja su označena *