PREDAVANJE “STOCK – MEDIJ ZA PROMOCIJU KREATIVNOSTI“

14. 11. 2018.

U četvrtak 15. novembra sa početkom u 11:15 u učionici br. 10 na I spratu biće održano predavanje ’STOCK – medij za promociju kreativnosti’, koje će održati Vladimir Vava Jovanović.

Vladimir Vava Jovanović, fotoreporter i dugogodišnji profesionalni fotograf Vlade AP Vojvodine ima bogato iskustvo rada u plasmanu kreativnih proizvoda na STOCK platformama. U jednočasovnom predavanju Vava će studentima Fakulteta za digitalnu produkciju i Akademije klasičnog slikarstva pričati o ličnom iskustvu plasiranja kreativnih proizvoda na svetske STOCK platforme. Tema predavanja će pored tehničkih detalja biti fokusirana i na kreativnim medijima slike, fotografije i videa, zaštitu intelektualne svojine, finansijski efekat i druge važne činjenice vezane za ovaj vid ličnog kreativnog promovisanja uz finansijki benefit. Studenti će imati priliku da posle predavanja u otvorenom razgovoru saznaju sve ono što ih bude interesovalo vezano za plasman sopstvenih radova na ovaj način.

Inicijator i organizator ovog predavanja je vanredni profesor Fakulteta za digitalnu produkciju Maja Budžarov.