Digitalni proces kao katalizator metamorfoze klasičnog u savremeno

25. 12. 2017.

Projekat Digitalni proces kao katalizator metamorfoze klasičnog u savremeno nastao je u okviru šireg ciklusa koji se u poslednjih nekolko godina odvija na Akademiji klasičnog slikarstva Univerziteta EDUKOS u Sremskoj Kamenici. Projekat je proistekao iz suštine samog rada Akademije, čija nastava umetnosti se zasniva na upoznavanju tradiconalnih procesa nastanka umetničkog dela koji se prenose studentima modernim edukativnim sredstvima. U tom smislu, balans između klasičnog i savremenog je stalno na proveri i preispitivanju kroz svakodnevni rad u ateljeu, teorijske predmete, ali i praksu koja prevazilazi zahteve studijskih programa.

prof.dr.Jasna Jovanov

U projektu učestvovali studenti osnovnih i master studija Akademije klasičnog slikar-
stva: Dragana Malešević, Lenka Krstić, Ivona Medić, Uglješa Dević, Nenad Vojnović.
Nosilac projekta:
doc.Milan Nešić, MA