Univerzitet Educons predstavljen na Triple Helix konferenciji u Pekingu

28. 06. 2016.

Međunarodna konferencija Triple Helix 2015 na temu “Academic-Industry-Government Triple Helix Model for Fast-Developing Countries” održana je u Pekingu, od 20. do 23. avgusta 2015. godine. Organizovana od strane Triple Helix Asocijacije i jednog od vodećih kineskih univerziteta, Tsinghua Univerziteta, kao trinaesti u nizu godišnjih naučnih skupova, ova konferencija već dugi niz godina podstiče diskusiju o interakciji između univerziteta, države i privrede, potencirajući uticaj zajedničkog delovanja ovih institucija na ekonomski razvoj. Svake godine, Triple Helix konferencija dolazi u novi deo sveta: Amsterdam, Njujork, Rio de Žaneiro, Glazgov, Madrid, Palo Alto, London, Tomsk. Ove godine grad domaćin bio je Peking.

Asistent na Fakultetu poslovne ekonomije Univerziteta Educons, Jelena Ješić, prezentovala je koautorski rad sa prof. dr Nenadom Penezićem, predstavljajući stanje Triple Helix razvoja u Republici Srbiji, sa primerom Educons Univerziteta kao prvog preduzetničkog univerziteta u Srbiji. Pored tvoraca Triple Helix modela – predsednika Triple Helix Asocijacije Henry Etzkowitz-a i profesora Loet Leydesdorff-a, na konferenciji su učestvovali i vodeći profesori i stručnjaci iz oblasti tehnoloških inovacija, otvorenih inovacija i akademskog preduzetništva: Wim Vanhaverbeke, prepoznat od strane Internacionalne asocijacije tehnološkog menadžmenta kao jedan od pedeset vodećih autora iz oblasti inovacionog i tehnološkog menadžmenta, bio je koautor sa čuvenim profesorom Henry Chesbrough-om, sa kojim je zajedno uređivao knjige: ‘Open innovation: Researching a New Paradigm’ (2006) i ‘New Frontiers in Open innovation’ (2014); zatim Anders Karlsson, potpredsednik vodeće svetske izdavačke kuće Elsevier, Navi Radjou, vodeći savetnik iz oblasti inovacija i liderstva, kao i druge prepoznatljive ličnosti.

Tom prilikom, kao doktorand Fakulteta poslove ekonomije Univerziteta Educons, Jelena Ješić bila je učesnik i posebnog kursa organizovanog za studente doktorskih studija pod nazivom: ‘New skills for enhancing Triple Helix interactions: theorethical assumptions and practical models’. Kao svojevrsna uvertira naučnoj konferenciji Triple Heliks 2015, doktorski kurs imao je za cilj pružanje znanja i veština u razvoju Triple Helix modela i Triple Helix intermedijacije, transferu tehnologije od univerziteta ka privredi, kao i praktičnih znanja – na koji način objaviti rad u vrhunskim svetskim naučnim časopisima.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.