Saradnja Fakulteta zaštite životne sredine i prirodnjačkog muzeja u Bazelu

28. 01. 2015.

Od 2013 godine Fakultet zaštite životne sredine je kroz naučnoistraživački rad na paukovima postao povezan sa prirodnjačkim muzejom u Bazelu i njihovim stručnjacima. Studentkinja doktorskih studija Gordana Grbić je zbog tih zajedničkih interesa bila na konsultacijama u muzeju i imala priliku da zajedno sa Ambrosom Haengijem radi na materijalu, svom i stranom i, tako potvrdi nove nalaze paukova za Srbiju i upozna faunu Svajcarske, kao i nekih egzotičnih zemalja. Jedan od važnih rezultata ove saradnje će biti i publikovanje zajedničkih stručnih radova i učestvovanje na medjunarodnim arahnološkim kongresima.