Potpisan sporazum između univerziteta Educons i centra za bezbednost saradnju Racviac

17. 12. 2015.

U četvrtak 28.05.2015. godine ambasador Branimir Mandić, direktor Centra za bezbednosnu saradnju RACVIAC (Centre for Security Cooperation), bio je gost Fakulteta za primenjenu bezbednost Univerziteta Educons. Nakon pozdravnih reči dekanke Fakulteta za primenjenu bezbednost Univerziteta Educons, prof. dr Vesele Radović, prisutnima se obratio rektor Univerziteta, prof. dr Aleksandar Andrejević, koji je istakao značaj povezivanja sa liderskim institucijama iz oblasti korporativne bezbednosti i najavio potpisivanje sporazuma o saradnji sa Centrom za bezbednosnu saradnju RACVIAC, čije je sedište u Zagrebu, a podržan je od strane NATO-a i EU.

Nakon zvaničnog potpisivanja ugovora između Univerziteta i Centra, prof. dr Vesela Radović najavila je predavanje ambasadora Branimira Mandića na temu: “Regionalna bezbednosna saradnja u regionu Jugoistočne Evrope” (Regional Security Cooperation in South East Europe-SEE – Contemporary Challenges) i ukazala je na važnost jačanja svesti i koordinacije rada svih institucija u zemlji u traženju odgovora na zajedničke bezbednosne pretnje.