Održana V međunarodna Dunavska konferencija na univerzitetu Educons

30. 06. 2015.

U ponedeljak, 29. juna 2015. godine, na Univerzitetu Educons održana je Peta Međunarodna Dunavska Konferencija – Osa evropskog identiteta, koju organizuje Međunarodni konferencijski Centar Dunavskog Univerziteta u Galcu iz Rumunije.

Tradicionalno, ova konferencija se povodom obeležavanja Međunarodnog dana Dunava, svake godine održava u drugoj zemlji, a ovogodišnji domaćin bio je Univerzitet Educons iz Sremske Kamenice.

Okupljajući stručnjake iz različitih naučnih oblasti, Dunavska konferencija predstavlja efikasan multidisiplinarni forum za razmenu međunarodnih znanja, iskustava i rezultata istraživanja. Njenom radu aktivno doprinose Univerziteti partneri i to: Cahul State University “B.P.” Hasdeu (Moldavija), Izmail State Liberal Arts University (Ukrajina), University of Ruse “Angel Kanchev” (Bugarska) i Educons University (Srbija). Pored učesnika iz tzv. Dunavskih zemalja, ove godine konferenciji su prisustvovali i gosti iz Češke i Turske.

Više informacija o programu, pratećim sadržajima i radu skupa dostupni su na: