Održana konferencija o inovativnim projektima u Vojvodini

15. 09. 2016.

U sredu, 14. septembra, u Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu, održana je Konferencija o inovativnim projektima u Vojvodini gde su naučnoj i stručnoj javnosti bile predstavljene mogućnosti i potencijali tekućih projektnih aktivnosti u Vojvodini koje se odvijaju u okviru programa Horizont 2020 (najvećeg programa EU za istraživanje i inovacije). Prisutnima su se tom prilikom obratili: gospodin Majkl Devenport, šef delegacije Evropske unije u Republici Srbiji, prof. dr Svetlana Mihić, podsekretar Pokrajinskog sekreterijata za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, koja je i profesor na Univerzitetu Educons, i prof. dr Dušan Nikolić, rektor Univerziteta u Novom Sadu.

prof. dr Svetlana Mihić i Majkl Devenport su razgovarali o mogućim pravcima i intenzitetu saradnje na EU projektima i podsticanju privrednog i naučnog razvoja u Vojvodini. Prema rečima podsekretarke Mihić, kroz konkurs za sufinansiranje aktivnosti međunarodne saradnje, Sekretarijat ima vrlo aktivnu ulogu: „Budući da je ovo godina preduzetništva, Sekretarijat planira da pokrene jedan sasvim novi program, koji će podsticati primenjenu nauku koja će imati mogućnost da zaživi u privredi i tako pruži odgovarajući progres ovom društvu.“