Na Akademiji klasičnog slikarstva započeta akcija izrade murala za Dečije selo

09. 12. 2016.

U sredu, 07. decembra, na Akademiji klasičnog slikarstva Univerziteta Educons započet je ciklus kreativnih radionica na temu „Danas crtamo mural“ koji se u okviru projekta „CRTAJMO SRCEM“ realizuje u saradnji sa decom iz Dečijeg sela dr. Milorad Pavlović.

Radionice će tokom decembra, biti na programu svake srede od 15.00h a očekivani rezultat ovih kreativnih susreta je da deca i nastavnici Akademije zajednički realizuju izradu murala koji će, uoči novogodišnjih praznika, biti poklonjen Dečijem selu u Sremskoj Kamenici.

Iz poštovanja i verovanja u dečiju kreativnost i slobodu cilj radionica je da se kroz znanje i umetnost deca osećaju korisnim i željenim članovima našeg društva. Upoznavanjem tehnika zidnog slikarstva deca će samostalno učestvovati u svim procesima umetničkog stvaralaštva, sve do samog oslikavanja murala.

Ativnosti ovih radionica moći ćete da pratite na našim internet stranicama www.educons.edu.rs, kao i na oficijelnim facebook stranicama Univerziteta Educons i Akademije klasičnog slikarstva.

Svi zainteresovani su dobrodošli da učestvuju i svojim prisustvom podrže rad ovih aktivnosti.

Dobrodošli!

video: Kanal 9