Dan otvorenih vrata Akademije klasičnog slikarstva

7 Aprila 2017

U sredu 5. aprila, u prostorijama Akademije klasičnog slikarstva, održan je Dan otvorenih vrata fakulteta. Gosti akademije bili su maturanti Škole za dizajn Bogdan Šuput iz Novog Sada i učenici Škole za umetničke zanate iz Šapca u pratnji profesora Đerđike Damjanić (zamenik direktora), Milete Đurića (konzervator) i Milene Kijurine (konzervator). Prisutni su imali priliku da dožive radnu atmosferu u ateljeu za crtanje i slikanje, da posete master klasu, grafički kabinet, i kabinet za konzervaiju, restauraciju i tehnologiju slikarstva. Maturante su uvodnom rečju pozdravili docent Ivan Canjar i saradnik u nastavi Dragana Malešević, a predavanje o nastavnom programu i ciljevima Akademije klasičnog slikarstva održao je osnivač akademije prof. Dragan Martinović.

Zahvaljujemo se onima koji su prisustvovali događaju i pozivamo sve zainteresovane da nas posete, jer su vrata Akademije klasičnog slikarstva uvek otvorena za posetioce.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn